Vejos įrengimas

Veja – tai pagrindinis kiemo akcentas. Rekomenduojame šį, iš pirmo žvilgsnio paprastą darbą, palikti profesionalams.
Mes siūlome kokybiškas vejos įrengimo ir priežiūros paslaugas. Atvykę pas jus nemokamai įvertinsime esamą situaciją, pasiūlysime sprendimus dėl gruntinio vandens pertekliaus (paviršiaus nuolydžio matavimas, bei formavimo sprendimai, drenažo sistemos poreikio vertinimas, dirvožemio vertinimas, etc.), parinksime tinkamiausią vejos sėklų mišinį. Visoms vejos įrengimo paslaugoms teikiame garantijas. Atlikus sklypo formavimo ir sodinimo darbus, reguliarai lankome sklypą. Paslaugą atlikta laikome tik įvykdžius pirmojo vejos tręšimo, purškimo nuo piktžolių ir pirmojo vejos pjovimo darbus.
Siūlome šias vejos įrengimo paslaugas:
• Vejos įrengimas vejos sėklas įterpiant į paruoštą gruntą. Tai vienas populiariausių vejos įrengimo būdų. Sklypas yra planiruojamas, pašalinami akmenys. Esant poreikiui įrengiama drenažo bei laistymo sistema. Jai sklype esantis gruntas yra nederligas – molingas ar smelingas būtina užpilti atvežtinio derlingo grunto sluoksnį – apie 10cm. Išlygintame grunte įterpiamos vejos sėklos, gruntas sutankinamas voluojant. Esant geroms oro sąlygoms veja susiformuoja per 4-5 savaites. Atliekami vejos tręšimo, purškimo bei pirmojo pjovimo darbai.
• Vejos įrengimas naudojant ruloninę veją. Tai vienas optimaliausių vejos įrengimo būdų. Norint turėti nepriekaištingą veją per keletą dienų tai įmanoma naudojant tik ruloninę veją. Esant poreikiui įrengiama drenažo bei laistymo sistema. Jai sklype esantis gruntas yra nederligas – molingas ar smėlingas, būtina užpilti atvežtinio derlingo grunto sluoksnį – apie 10cm. Tuomet šachmatiškai paklojama ruloninė veja, suvoluojama ir gausiai laistoma. Esant geroms oro sąlygoms ruloninė veja įsitvirtina grunte per 1-2 sav. Atliekami vejos tręšimo, purškimo bei pirmojo pjovimo darbai.
• Vejos įrengimas automobilių parkavimo vietose. Tai labai patogus būdas neturint daug vietos sklype ir norint žalios aplinkos. Šios vejos įrengimas technologiškai labai panašus į trinkelių dangos įrengimą. Įrenginėjant šią žaliąją dangą būtina paruošti tvirtą pagrindą naudojant žvirgždą, smėlį ir geotekstilę. Ant paruošto pagrindo klojamas plastikinis korys vejai, pritvirtinamas ankeriais ir užpildomas juodžemio ir sėklų mišiniu. Taip gaunama žaliuojanti automobilių parkavimo vieta nebijanti didelio svorio apkrovų.