Šlaitų tvirtinimas

Atliekame šlaitų sutvirtinimo darbus, kurie neretai pamirštami kol nėra susiduriama su realiais šlaito erozijos padariniais. Mūsų komanda jums gali padėti tam užbėgti už akių įrenginėjant naują šlaitą ar pastebėjus pirmuosius šlaito slinkimo požymius. Atliksime situacijos vertinimą ir parinksime optimaliausią šlaito stabilizavimo technologiją ir medžiagas.
Informacinės rekomendacijos:
• Vienas papraščiausių, mažiausio sudėtingumo šlaito tvirtinimo būdas yra, kai šlaito nuolydis iki 60o ir šlaitą veikai tik paviršinio vandens bei vėjo erozija. Dažnai tokio tipo šlaito erozija pukiai sustabdo natūraliai auganti vejos šaknų sistema. Tokiu atveju naudojame natūralaus plaušo paklotus, kokoso ar šiaudų, kuriuose jau gamybos metu yra įterptos vejos sėklos. Naturalaus plaušo paklotas prieš suirdamas apsaugo šlaitą nuo erozijos kol sėklos sudygsta, įsišaknija ir sudaro tvirtą velėnos sluoksnį.
• Vidutinio sudėtingimo, didesnio nei 60o šlaito tvirtinimui, naudojeme sintetinius (pagamintus iš PE, PP žaliavos) demblius. Šie dembliai atlieka panašią funkciją, kaip ir naturalaus plaušo dembliai, tačiau turi gerokai didesnį atsparumą tempimo jėgai ir yra ilgaamžiai išliekantys susiformavusioje velėnoje daug metų.
• Itin sudėtingi šlaitai, statesni nei 85 o ar veikiami ne tik paviršinio vandens, bet ir gruntinio vandens sankaupų ar šaltinių, taip pat šlaitai įrantys dėl kitų geologinių savybių. Pradedant tvirtinti šiuos itin sudėtingus šlaitus, dažniausiai atliekame geologinius tyrimus ir parenkame kombinuotą šlaito tvirtinimo būdą. Pavyzdžiui įrengiant drenažo sistemą gruntinio vandens surinkimui, kai giluminis gruntas yra nestabilus, naudojeme giluminius ankerius, kurie kalasi ar betonuojasi iki geologiniais tyrimais nustatyto stabilaus grunto. Sutvirtinus giluminius šlaito sluoksnius būtina sutvirtinti ir šlaito paviršių sintetiniu dembliu parenkant itin didelės tempimo jėgos